  • MFR1WSFRF52-750K
MFR1WSFRF52-750K
advertisement
Manufacturer No:
MFR1WSFRF52-750K
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFR1WSFRF52-750K
Package:
Axial
Datasheet:
MFR1WSFRF52-750K
Description:
750kOhm, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR1WSFRF52-750K
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MFR
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    750kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W