  • MFR25SDRF52-66R5
MFR25SDRF52-66R5
advertisement
Manufacturer No:
MFR25SDRF52-66R5
HK JDW NO:
898-MFR25SDRF52-66R5
Datasheet:
MFR25SDRF52-66R5
Description:
66.5Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR25SDRF52-66R5
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    66.5Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W