  • MFR25SFTE52-330R
MFR25SFTE52-330R
advertisement
Manufacturer No:
MFR25SFTE52-330R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFR25SFTE52-330R
Package:
Axial
Datasheet:
MFR25SFTE52-330R
Description:
330Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 9104
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFR25SFTE52-330R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MFR
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V