  • MFR2WSFTF52-3K3
MFR2WSFTF52-3K3
advertisement
Manufacturer No:
MFR2WSFTF52-3K3
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFR2WSFTF52-3K3
Package:
Axial
Datasheet:
MFR2WSFTF52-3K3
Description:
3.3kOhms, 2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR2WSFTF52-3K3
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MFR
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    2W