  • MGS-1800-5000
MGS-1800-5000
advertisement
Manufacturer No:
MGS-1800-5000
Manufacturer:
Aim Dynamics
HK JDW NO:
22-MGS-1800-5000
Package:
Module
Datasheet:
Description:
3PH 18" COILS 5000A:4-20MA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MGS-1800-5000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Mfr
    Aim Dynamics
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C
  • Series
    MGS
  • Voltage - Supply
    8V ~ 35VDC
  • Frequency
    40Hz ~ 3kHz
  • Output
    Ratiometric, 4mA ~ 20mA
  • Current - Supply (Max)
  • Number of Channels
    1
  • Polarization
    Unidirectional
  • Accuracy
    ±1%
  • Response Time
  • Sensor Type
    AC Single Phase/Three Phase
  • Linearity
  • Sensitivity
  • For Measuring
    AC
  • Current - Sensing
    5000A