  • MGV04021R5M-10
MGV04021R5M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGV04021R5M-10
HK JDW NO:
449-MGV04021R5M-10
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MGV04021R5M-10
Description:
Quantity:
In Stock : 7908
Step5Bar-code shipping tag
MGV04021R5M-10
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    MGV
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.161W 4.50mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    4.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    4A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    46mOhm Max
  • Max DC Current
    4A
  • Current - Saturation
    6A
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.091 2.30mm