  • MGV0502R22M-10
MGV0502R22M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGV0502R22M-10
HK JDW NO:
449-MGV0502R22M-10
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MGV0502R22M-10
Step5Bar-code shipping tag
MGV0502R22M-10
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    MGV
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.201W 5.50mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    5.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    15A
  • Inductance
    220nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.2mOhm Max
  • Max DC Current
    15A
  • Current - Saturation
    22A
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.091 2.30mm