  • MGV06251R0M-10
MGV06251R0M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGV06251R0M-10
HK JDW NO:
449-MGV06251R0M-10
Datasheet:
MGV06251R0M-10
Step5Bar-code shipping tag
MGV06251R0M-10
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.264W 7.30mmx6.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Depth
    6.7mm
  • Current Rating
    9A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    14.2mOhm Max
  • Max DC Current
    9A
  • Current - Saturation
    16A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    9A
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm