  • MGV06251R5M-10
MGV06251R5M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGV06251R5M-10
HK JDW NO:
449-MGV06251R5M-10
Datasheet:
MGV06251R5M-10
Description:
Quantity:
In Stock : 171
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MGV06251R5M-10
  • Tolerance
    ±20%
  • Depth
    6.7mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    7.5A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    21.2mOhm Max
  • Max DC Current
    7.5A
  • Current - Saturation
    15A
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.264W 7.30mmx6.70mm