  • MGV1205R33M-10
MGV1205R33M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGV1205R33M-10
HK JDW NO:
449-MGV1205R33M-10
Datasheet:
MGV1205R33M-10
Step5Bar-code shipping tag
MGV1205R33M-10
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    MGV
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.496W 13.50mmx12.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    12.6mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    42A
  • Inductance
    330nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.1mOhm Max
  • Max DC Current
    42A
  • Current - Saturation
    80A
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm