  • MGV12071R5M-10
MGV12071R5M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGV12071R5M-10
HK JDW NO:
449-MGV12071R5M-10
Step5Bar-code shipping tag
MGV12071R5M-10
  • Current Rating
    27A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3mOhm Max
  • Max DC Current
    27A
  • Current - Saturation
    45A
  • Height
    6.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.496W 13.50mmx12.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Depth
    12.6mm