  • MHBS455470KRS
MHBS455470KRS
advertisement
Manufacturer No:
MHBS455470KRS
HK JDW NO:
555-MHBS455470KRS
Description:
CAP FILM 47UF 10% 800VDC RADIAL
Step5Bar-code shipping tag
MHBS455470KRS
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    47 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.9 mOhms
  • Lead Spacing
    2.067" (52.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    800V