  • MHL1ECTTP2N2S
MHL1ECTTP2N2S
advertisement
Manufacturer No:
MHL1ECTTP2N2S
HK JDW NO:
430-MHL1ECTTP2N2S
Package:
Datasheet:
MHL1ECTTP2N2S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHL1ECTTP2N2S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    652.039032μg
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    13.6364%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Inductance
    2.2 nH
  • Test Frequency
    300MHz
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.1GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    160mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0022 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 100 MHZ
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm