  • MHQ0402PSA3N2ST000
MHQ0402PSA3N2ST000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ0402PSA3N2ST000
HK JDW NO:
769-MHQ0402PSA3N2ST000
Step5Bar-code shipping tag
MHQ0402PSA3N2ST000
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.017Lx0.009W 0.44mmx0.24mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Current Rating (Amps)
    250mA
  • Inductance
    3.2nH
  • DC Resistance (DCR)
    650mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    7GHz
  • Q @ Freq
    10 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm