  • MHQ0603P2N1ST000
MHQ0603P2N1ST000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ0603P2N1ST000
HK JDW NO:
769-MHQ0603P2N1ST000
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MHQ0603P2N1ST000
Step5Bar-code shipping tag
MHQ0603P2N1ST000
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Weight
    170.097139μg
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MHQ-P
  • Size / Dimension
    0.026Lx0.014W 0.65mmx0.35mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    700mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2.1nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    10GHz
  • Q @ Freq
    16 @ 500MHz
  • Q Factor
    16
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm