  • MHQ1005P6N2ST000
MHQ1005P6N2ST000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005P6N2ST000
HK JDW NO:
769-MHQ1005P6N2ST000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MHQ1005P6N2ST000
Description:
FIXED IND 6.2NH 700MA 130 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005P6N2ST000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    700mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    6.2nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm Max
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Q @ Freq
    23 @ 250MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm