  • MHQ1005PR13JT000
MHQ1005PR13JT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005PR13JT000
HK JDW NO:
769-MHQ1005PR13JT000
Datasheet:
MHQ1005PR13JT000
Description:
Quantity:
In Stock : 7568
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005PR13JT000
    0402 (1006 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Current Rating
    110mA
  • Case Code (Metric)
    1006
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    130nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.9Ohm Max
  • Max DC Current
    110mA
  • Frequency - Self Resonant
    800MHz
  • Q @ Freq
    22 @ 250MHz
  • Q Factor
    22
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm