  • MHQ1005PR15JT000
MHQ1005PR15JT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005PR15JT000
HK JDW NO:
769-MHQ1005PR15JT000
Datasheet:
MHQ1005PR15JT000
Description:
Quantity:
In Stock : 1758
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005PR15JT000
    0402 (1006 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Current Rating
    110mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    150nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3Ohm Max
  • Max DC Current
    110mA
  • Frequency - Self Resonant
    800MHz
  • Q @ Freq
    22 @ 250MHz
  • Q Factor
    22
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm