  • MIAA10WD600TMH
MIAA10WD600TMH
advertisement
Manufacturer No:
MIAA10WD600TMH
HK JDW NO:
401-MIAA10WD600TMH
Datasheet:
MIAA10WD600TMH
Description:
IGBT MOD 600V 18A 70W MINIPACK2
Step5Bar-code shipping tag
MIAA10WD600TMH
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Number of Terminations
    19
  • Max Power Dissipation
    70W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    MIAA10W
  • Pin Count
    19
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-P19
  • Number of Elements
    6
  • Configuration
    Three Phase Inverter
  • Power - Max
    70W
  • Transistor Application
    MOTOR CONTROL
  • Input
    Single Phase Bridge Rectifier
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    2.6V
  • Max Collector Current
    18A
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    600V
  • Reverse Voltage
    1.6kV
  • Input Capacitance
    450pF
  • Turn On Time
    60 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.6V @ 15V, 10A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    260 ns
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    0.45nF @ 25V