  • MIAA15WD600TMH
MIAA15WD600TMH
advertisement
Manufacturer No:
MIAA15WD600TMH
HK JDW NO:
401-MIAA15WD600TMH
Datasheet:
MIAA15WD600TMH
Description:
IGBT MOD 600V 23A 80W MINIPACK2
Step5Bar-code shipping tag
MIAA15WD600TMH
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Number of Terminations
    23
  • Max Power Dissipation
    80W
  • Pin Count
    23
  • Number of Elements
    6
  • Configuration
    Three Phase Inverter
  • Power - Max
    80W
  • Transistor Application
    POWER CONTROL
  • Input
    Single Phase Bridge Rectifier
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    2.5V
  • Max Collector Current
    23A
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    600V
  • Reverse Voltage
    1.6kV
  • Input Capacitance
    700pF
  • Turn On Time
    85 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.5V @ 15V, 15A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    280 ns
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    0.7nF @ 25V