  • MIC39151-25BT
MIC39151-25BT
advertisement
Manufacturer No:
MIC39151-25BT
Manufacturer:
Micrel
HK JDW NO:
3962-MIC39151-25BT
Package:
TO-220-5
Datasheet:
Description:
PMIC TO-220-5
Quantity:
In Stock : 20805
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MIC39151-25BT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-5
  • Number of Pins
    5
  • Packaging
    Bulk
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    1.5A
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    375mV