  • MIC39300-1.8BU
MIC39300-1.8BU
advertisement
Manufacturer No:
MIC39300-1.8BU
HK JDW NO:
699-MIC39300-1.8BU
Package:
TO-263-4, D2Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Datasheet:
MIC39300-1.8BU
Description:
Fixed PMIC 4 TO-263-4, D2Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Quantity:
In Stock : 17386
Step5Bar-code shipping tag
MIC39300-1.8BU
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Pin Count
    4
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    3A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
  • Voltage Dropout (Max)
    0.55V @ 3A