  • MIC5209-1.8BUTR
MIC5209-1.8BUTR
advertisement
Manufacturer No:
MIC5209-1.8BUTR
Manufacturer:
Micrel
HK JDW NO:
3962-MIC5209-1.8BUTR
Package:
TO-263-6
Datasheet:
Description:
PMIC TO-263-6
Quantity:
In Stock : 13216
Step5Bar-code shipping tag
MIC5209-1.8BUTR
  • Package / Case
    TO-263-6
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output
    1.8V
  • Dropout Voltage
    350mV