  • MIC5283-3.3YML-T5
MIC5283-3.3YML-T5
advertisement
Manufacturer No:
MIC5283-3.3YML-T5
HK JDW NO:
536-MIC5283-3.3YML-T5
Package:
8-VDFN Exposed Pad, 8-MLF®
Datasheet:
MIC5283-3.3YML-T5
Description:
Fixed 0.65mm MIC5283 PMIC 8-VDFN Exposed Pad, 8-MLF®
Quantity:
In Stock : 1342
Step5Bar-code shipping tag
MIC5283-3.3YML-T5
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    8-VDFN Exposed Pad, 8-MLF®
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Terminal Finish
    NICKEL PALLADIUM GOLD
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Base Part Number
    MIC5283
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-N8
  • Voltage - Input (Max)
    120V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    6V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    14μA
  • Voltage Dropout (Max)
    2.8V @ 150mA
  • PSRR
    70dB ~ 65dB (100Hz ~ 100kHz)
  • Dropout Voltage
    1.8V
  • Min Current Limit
    180mA
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm