  • MIC5319-1.8BD5-TR
MIC5319-1.8BD5-TR
advertisement
Manufacturer No:
MIC5319-1.8BD5-TR
HK JDW NO:
536-MIC5319-1.8BD5-TR
Datasheet:
MIC5319-1.8BD5-TR
Description:
Enable Fixed MIC5319 PMIC SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Quantity:
In Stock : 17226
Step5Bar-code shipping tag
MIC5319-1.8BD5-TR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Discontinued
  • Base Part Number
    MIC5319
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Current - Quiescent (Iq)
    150μA
  • PSRR
    70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)