  • MIC5366-1.3YC5TR
MIC5366-1.3YC5TR
advertisement
Manufacturer No:
MIC5366-1.3YC5TR
Manufacturer:
Micrel
HK JDW NO:
3962-MIC5366-1.3YC5TR
Description:
PMIC
Quantity:
In Stock : 11299
Step5Bar-code shipping tag
MIC5366-1.3YC5TR
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output
    1.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    180mV
  • Min Current Limit
    200mA