  • MIN02-002CC4R7D-F
MIN02-002CC4R7D-F
advertisement
Manufacturer No:
MIN02-002CC4R7D-F
HK JDW NO:
192-MIN02-002CC4R7D-F
Datasheet:
MIN02-002CC4R7D-F
Purchasing and Inquiry
MIN02-002CC4R7D-F Overview
Consequently, it has 0.218Lx0.400W 5.54mmx10.16mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.If you want high efficiency, keep the rated DC voltage (URdc) at 300V.Temperature coefficients 200ppm/Cel ppm/°C are set with the part.A voltage - Rated of 300V applies to this electronic part.It is recommended to leave the device at -55°C~200°C at all times.
MIN02-002CC4R7D-F Features
its size/dimension is 0.218Lx0.400W 5.54mmx10.16mm
a 200ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 300V
MIN02-002CC4R7D-F Applications
  • Lasers
  • Mobile Radio
  • MRI Coils and Generators
  • CATV
  • Tuned LCR Circuits
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Power Amplifiers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Medical Equipment
  • RF Instruments
Step5Bar-code shipping tag
MIN02-002CC4R7D-F
    Select All
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated
    300V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7pF
  • Packing Method
    BULK
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    300V
  • Size Code
    2221
  • Height
    1.651mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Nonstandard SMD
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.218Lx0.400W 5.54mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±0.5pF