  • MIN02-002DC390J-EFF
MIN02-002DC390J-EFF
advertisement
Manufacturer No:
MIN02-002DC390J-EFF
HK JDW NO:
192-MIN02-002DC390J-EFF
Package:
Nonstandard SMD
Description:
MIN Series 39pF Mica Capacitor ±5% Tape & Reel (TR) -55°C~200°C Surface Mount Nonstandard SMD
Step5Bar-code shipping tag
MIN02-002DC390J-EFF
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.218Lx0.400W 5.54mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    39pF
  • Height
    1.651mm
  • Length
    5.5372mm
  • Width
    10.16mm