  • MIXA60WH1200TEH
MIXA60WH1200TEH
advertisement
Manufacturer No:
MIXA60WH1200TEH
HK JDW NO:
401-MIXA60WH1200TEH
Datasheet:
MIXA60WH1200TEH
Description:
IGBT MODULE 1200V 85A 290W E3
Step5Bar-code shipping tag
MIXA60WH1200TEH
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    E3
  • Packaging
    Bulk
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    Three Phase Inverter with Brake
  • Power Dissipation
    195W
  • Power - Max
    290W
  • Input
    Three Phase Bridge Rectifier
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    1.2kV
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    500μA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    85A
  • Collector Emitter Saturation Voltage
    1.2kV
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.1V @ 15V, 55A
  • Gate-Emitter Voltage-Max
    20V
  • VCEsat-Max
    2.1 V