  • MJN3C-I-DC125
MJN3C-I-DC125
advertisement
Manufacturer No:
MJN3C-I-DC125
HK JDW NO:
607-MJN3C-I-DC125
Step5Bar-code shipping tag
MJN3C-I-DC125
  • Operating Temperature
    -45°C~70°C
  • Termination Style
    Plug In, Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Coil Resistance
    13.02kOhm
  • Coil Voltage
    125VDC
  • Switching Voltage
    600VAC 28VDC -Max
  • Coil Current
    9.6mA
  • Must Operate Voltage
    93.75VDC
  • Contact Rating (Current)
    10A