  • MKC1858-333014
MKC1858-333014
advertisement
Manufacturer No:
MKC1858-333014
HK JDW NO:
866-MKC1858-333014
Description:
33nF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 63V-AC POLYCARBONATE
Step5Bar-code shipping tag
MKC1858-333014
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    Radial
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    6mm
  • Length
    7.5mm