  • MKP1837310165D
MKP1837310165D
advertisement
Manufacturer No:
MKP1837310165D
HK JDW NO:
886-MKP1837310165D
Package:
Radial
Datasheet:
MKP1837310165D
Description:
MKP1837 10000pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1837310165D
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP1837
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.217W 7.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    5.5118mm