  • MKP1839433401
MKP1839433401
advertisement
Manufacturer No:
MKP1839433401
HK JDW NO:
886-MKP1839433401
Package:
Axial
Datasheet:
MKP1839433401
Description:
MKP1839 0.33μF Film Capacitor ±1% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1839433401
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP1839
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.453Diax1.043L 11.50mmx26.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Dielectric
    PP
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C