  • MKP1840333134M
MKP1840333134M
advertisement
Manufacturer No:
MKP1840333134M
HK JDW NO:
886-MKP1840333134M
Package:
Radial
Datasheet:
MKP1840333134M
Description:
MKP1840M 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 600V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1840333134M
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP1840M
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.394W 17.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    10.0076mm