  • MKP1841268204
MKP1841268204
advertisement
Manufacturer No:
MKP1841268204
HK JDW NO:
886-MKP1841268204
Package:
Radial
Datasheet:
MKP1841268204
Description:
Cap Film 0.0068uF 2000V PP 5% (26.5 X 7.5 X 15.5mm) Radial 22.5mm 100C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKP1841268204
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP1841
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.276W 26.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Depth
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    2kV
  • Height
    15.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm