  • MKP18424124000
MKP18424124000
advertisement
Manufacturer No:
MKP18424124000
HK JDW NO:
886-MKP18424124000
Package:
Axial, Can
Datasheet:
MKP18424124000
Description:
MKP1842 0.12μF Film Capacitor Axial, Can PC Pins 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP18424124000
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP1842
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated AC
    400V