  • MKP1846233206
MKP1846233206
advertisement
Manufacturer No:
MKP1846233206
HK JDW NO:
886-MKP1846233206
Package:
Radial
Datasheet:
MKP1846233206
Description:
MKP1846 3300pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1846233206
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP1846
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    6.5024mm