  • MKP1F051007H00KSSD
MKP1F051007H00KSSD
advertisement
Manufacturer No:
MKP1F051007H00KSSD
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-MKP1F051007H00KSSD
Package:
Description:
Cap Film 10uF 250V PP 10% (41.5 X 24 X 45.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 37.5mm 110°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKP1F051007H00KSSD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    60.405
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    250VDC|180VAC