  • MKP1O131005F00KYSD
MKP1O131005F00KYSD
advertisement
Manufacturer No:
MKP1O131005F00KYSD
HK JDW NO:
864-MKP1O131005F00KYSD
Package:
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 1kV-DC 600V-AC
Quantity:
In Stock : 6226
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MKP1O131005F00KYSD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 600
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TRAY
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    18.5mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    8.5mm