  • MKP385330085JFI2B0
MKP385330085JFI2B0
advertisement
Manufacturer No:
MKP385330085JFI2B0
HK JDW NO:
886-MKP385330085JFI2B0
Description:
MKP385 0.03μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 850V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP385330085JFI2B0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.03μF
  • Voltage - Rated DC
    850V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.0038mm