  • MKP385482100JKM2T0
MKP385482100JKM2T0
advertisement
Manufacturer No:
MKP385482100JKM2T0
HK JDW NO:
886-MKP385482100JKM2T0
Description:
MKP385 0.82μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC 350V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP385482100JKM2T0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.827W 31.00mmx21.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.220 31.00mm
  • Length
    30.988mm
  • Width
    21.0058mm