  • MKP386M610085YT2
MKP386M610085YT2
advertisement
Manufacturer No:
MKP386M610085YT2
HK JDW NO:
886-MKP386M610085YT2
Datasheet:
MKP386M610085YT2
Description:
MKP386M 10μF Film Capacitor ±5% Rectangular Box Screw Terminals 850V-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
MKP386M610085YT2
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.283Lx1.378W 58.00mmx35.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    850V
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Pitch
    21.209mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5mOhm
  • Lead Spacing
    0.835 21.20mm
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm