  • MKP4J021502C00JSSD
MKP4J021502C00JSSD
advertisement
Manufacturer No:
MKP4J021502C00JSSD
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-MKP4J021502C00JSSD
Package:
Description:
Cap Film 0.015uF 630V PP 5% (10 X 4 X 9mm) Radial Plastic Rectangular Can 7.5mm 100°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKP4J021502C00JSSD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    630VDC|280VAC
  • Product Length (mm)
    10(Max)
  • Product Height (mm)
    9(Max)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Product Weight (g)
    0.567
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%