  • MKS1XTI-10 AC120
MKS1XTI-10 AC120
advertisement
Manufacturer No:
MKS1XTI-10 AC120
HK JDW NO:
607-MKS1XTI-10 AC120
Package:
Datasheet:
MKS1XTI-10 AC120
Description:
Quantity:
In Stock : 28
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKS1XTI-10 AC120
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2008
  • Series
    MKS-X
  • Feature
    Test Button
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    Plug In
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    1.13kOhm
  • Operate Time
    20ms
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    220VDC -Max
  • Coil Current
    19.3mA
  • Must Operate Voltage
    96VAC
  • Contact Rating (Current)
    10A
  • Must Release Voltage
    36VAC