  • MKS1XTIN-10 AC110
MKS1XTIN-10 AC110
advertisement
Manufacturer No:
MKS1XTIN-10 AC110
HK JDW NO:
607-MKS1XTIN-10 AC110
Package:
Datasheet:
MKS1XTIN-10 AC110
Description:
Quantity:
In Stock : 6438
Step5Bar-code shipping tag
MKS1XTIN-10 AC110
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    46 Weeks
  • Contact Material
    Silver Tin Indium (AgSnIn)
  • Mounting Type
    Socketable
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Feature
    Lighted Indicator, Test Button
  • Coil Resistance
    932Ohm
  • Coil Voltage
    110VAC
  • Switching Voltage
    220VDC -Max
  • Coil Current
    21mA
  • Must Operate Voltage
    88VAC
  • Contact Rating (Current)
    10A
  • Must Release Voltage
    33VAC