  • MKS4J021502C00KSSD
MKS4J021502C00KSSD
advertisement
Manufacturer No:
MKS4J021502C00KSSD
HK JDW NO:
864-MKS4J021502C00KSSD
Description:
15nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 400V-AC
Quantity:
In Stock : 1420
Step5Bar-code shipping tag
MKS4J021502C00KSSD
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    9mm
  • Length
    10mm
  • Width
    4mm