  • MKT1813415406R
MKT1813415406R
advertisement
Manufacturer No:
MKT1813415406R
HK JDW NO:
886-MKT1813415406R
Package:
Axial
Datasheet:
MKT1813415406R
Description:
MKT1813 0.15μF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1813415406R
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKT1813
  • Size / Dimension
    0.335Diax0.748L 8.50mmx19.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Dielectric
    PET
  • Length
    18.9992mm