  • MKT1817233256W
MKT1817233256W
advertisement
Manufacturer No:
MKT1817233256W
HK JDW NO:
886-MKT1817233256W
Package:
Radial
Datasheet:
MKT1817233256W
Description:
MKT1817 3300pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1817233256W
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKT1817
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    2.4892mm