  • MKT1817239255G
MKT1817239255G
advertisement
Manufacturer No:
MKT1817239255G
HK JDW NO:
886-MKT1817239255G
Package:
Radial
Datasheet:
MKT1817239255G
Description:
MKT1817 3900pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1817239255G
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MKT1817
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3900pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm