  • MKT1817310016G
MKT1817310016G
advertisement
Manufacturer No:
MKT1817310016G
HK JDW NO:
886-MKT1817310016G
Package:
Radial
Datasheet:
MKT1817310016G
Description:
MKT1817 10000pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1817310016G
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MKT1817
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm